Kinga & TymonŚlub w plenerze w ŁodziReal wedding

Przed Wami niezwykle autentyczna i spontaniczna historia Kingi i Tymona czyli ich piękny, klasyczny ślub w plenerze w Łodzi. To co udało im się razem stworzyć jest idealnym potwierdzeniem, że nie warto odkładać marzeń na później i nawet w trudnym czasie pandemii warto szukać dobrych rozwiązań. Niech ta historia, zwieńczona plenerowym ślubem w ogrodzie i weselem w plenerze, będzie dla Was naturalną inspiracją.

ślub w plenerze, Łódź- Fotograf ślubny Luke Sezeck

Praca, góry, planszówki i Abu Dhabi

Tacy właśnie są. Można napisać “work hard, play hard”. Na codzień sporo pracują, ale poza pracą korzystają z życia na 100%.  W każdej wolnej chwili chodzą po górach, zwiedzają nowe miejsca, grają w planszówki z przyjaciółmi i przytulają swojego kota – Fuksję. Do tego dochodzi windsurfing, yoga i w zasadzie każdy rodzaj aktywnego wypoczynku, najlepiej w otoczeniu pięknej natury.  Z ich ślubem w plenerze nie mogło być inaczej – po prostu musiał odbyć się w pięknym, naturalnym otoczeniu, którym w tym przypadku stał się rodzinny ogród Kingi. Ale po kolei..

Początek był jak z hitu niezastąpionej Rihanny „We found love in a hopeless place”… Wbrew prawdopodobieństwu i ich własnym oczekiwaniom, znaleźli się na Tinderze, i uwaga- to Kinga napisała pierwsza. Poszło szybko i trochę ponad półtora roku później byli już zaręczeni. Kinga pracowała wtedy na kilkumiesięcznym projekcie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Tymon większość czasu spędzał w Warszawie i latał do Kingi na weekendy. Jeden z takich przedłużonych weekendów w Abu Dhabi niespodziewanie (przynajmniej dla Kingi) zmienił się w wielkie zaręczynowe świętowanie z pięknym finałem w postaci ślubu plenerowego.

Ślub cywilny w plenerze, Łódź

Kindze i Tymonowi zależało nam na tym, aby spędzić dzień ślubu w swobodnej atmosferze, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, ograniczając do minimum formalności i typowe weselne zwyczaje. Stąd też decyzja o organizacji zarówno ceremonii ślubu cywilnego w plenerze, jak i przyjęcia weselnego w ogrodzie rodzinnego domu w Łodzi. Młoda Para zaprosiła około 140 osób, w tym wielu gości z zagranicy. Niestety, pandemia mocno zmieniła plany wielu gościom, nawet na ostatnią chwilę. Finalnie, podczas plenerowej ceremonii ślubnej, świętowali w gronie 90 osób.

ślub w plenerze, Łódź- zdjęcia grupowe gości - Luke Sezeck

Ślub w ogrodzie w Łodzi

Największą niespodzianką ich ślubu w ogrodzie było to, że wszystko poszło zgodnie z planem! Same przygotowania do tego dnia były mocno utrudnione przez pandemię a z oryginalnej daty 6 czerwca musieli zrezygnować i w napięciu oczekiwali czy uda się wszystko zorganizować dwa miesiące później czyli 8 sierpnia. Ostatnie dni przed ślubem spędzili na rozwiązywaniu mniejszych i większych problemów jak niedyspozycja tancerzy, którzy mieli prowadzić pierwszy taniec, brakujące schodki do namiotu, problem z powieszeniem dekoracji ślubnych, poplamiona przy ostatniej przymiarce koszula Pana Młodego, a także wielokrotne zmiany w usadzeniu gości przez rezygnacje w ostatniej chwili.

Do samego końca nie wiedzieli też czy zostanie spełniona ich prośba, aby to Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poprowadziła ceremonię ich ślubu cywilnego w ogrodzie. Finalnie wszystko się udało i wszyscy przeżyli absolutnie cudowny, niezapomniany dzień.

portret młodej pary po ślubie cywilnym w plenerze - Luke Sezeck fotograf ślubny Łódź

Największe atuty ślubu w plenerze

Atmosfera ślubu w plenerze w środku lata jest swobodna, beztroska, a po zmroku także odrobinę nostalgiczna – czyli według mojej pary najlepsza na ślub i wesele. Organizacja dnia ślubu w „swoim” miejscu (w tym przypadku dosłownie ślubu w swoim rodzinnym ogrodzie), czyli w miejscu mającym dla nas szczegolne znaczenie – potęguje magię wszystkich wyjątkowych chwil i pozytywnych emocji jakich doświadczamy tego dnia. A magii w naszym życiu nigdy za wiele.

Przy organizacji ślubu plenerowego trzeba się sporo napracować ale jak widać wysiłki poświęcone na to przedsięwzięcie przynoszą niezwykłe efekty. Sami zobaczcie jak spektakularny efekt zrobił ich ślub cywilny w plenerze w ogrodzie ich domu rodzinnego w Łodzi.

pan młody i świadkowie- zdjęcia ślubne Łódź- Luke Sezeck

Fotograf ślubny Łódź – wesele w plenerze

luke sezeck- wedding photographer warsaw, paris, san francisco, new york

Luke Sezeck – fotograf ślubny Łódź

Poszukiwaniem fotografa ślubnego na wesele w plenerze w Łodzi zajął się Pan Młody. Zarówno Kinga i Tymon mieli dosyć duże wymagania jeśli chodzi o fotografię ślubną, bo obydwoje lubią robić zdjęcia i od dłuższego czasu sami zajmują się tym amatorsko. Kilku poleconych im fotografów odpadło na etapie przeglądania ich portfolio. Zdaniem Kingi trudność wyboru fotografa ślubnego na podstawie portfolio weselnego jest taka, że sam typ wesela i styl pary młodej silnie determinuje efekt końcowy fotorelacji. Jeśli tradycyjne polskie wesela do nas nie przemawiają, to relacja zdjęciowa z takiego wydarzenia może też nie przypaść do gustu, nawet jeśli fotograf to dobry profesjonalista.

Na szczęście obydwoje byli bardzo zadowoleni z ostatecznego wyboru :) Na biurku w pracy Kingi stoi portret z sesji, którą zrobiliśmy w trakcie ich przyjęcia weselnego w ogrodzie, a w dużej ramce w domu mają ujęcie zrobione tuż po ceremonii cywilnej w plenerze.

Jeśli i Wy chcielibyście uwiecznić Waszą uroczystość, odezwijcie się do mnie. Z wielką przyjemnością dowiem się więcej o tym czy Wy także zdecydowaliście się zorganizować swój ślub w plenerze i w otoczeniu natury, a może ślub tropikalny boho czy rustykalny. Niezależnie od Waszego pomysłu gwarantuję dobrą i pozytywną energię podczas całej współpracy i, jak zawsze, efekt końcowy w postaci pięknej, naturalnej fotografii ślubnej w Łodzi i całej Polsce.

Nie samym ślubem plenerowym i weselem człowiek żyje czyli gdzie w podróż poślubną?

Na pół roku przed pierwotną datą ślubu w plenerze Kinga i Tymon zaplanowali ze szczegółami poślubną wyprawę do Azji, która niestety nie mogła się wydarzyć przez pandemię. Drugim podejściem był roadtrip po Skandynawii, który musieli odwołać cztery dni po ślubie, a dwa dni przed wyjazdem, ze względu na nowe obostrzenia. Wtedy po prostu zrezygnowali z planowania, wsiedli do samochodu i pojechali do Włoch, a kolejne noclegi rezerwowali już w drodze. Wyszły z tego cudowne dwa tygodnie podróży, podczas której kierowali się tylko tym, na co akurat przyszła im ochota. Czy to nie brzmi jak gotowy przepis na oryginalną podróż poślubną? Dla mnie zdecydowanie tak.

portret panny młodej w plenerze- Luke Sezeck fotografia ślubna Łódź

Czy można wyobrazić sobie bardziej spontaniczną historię znajomości, ślubu w plenerze, pięknego wesela plenerowego w Łodzi i podróży poślubnej w dobie pandemii? Taki ślub i wesele w ogrodzie to idealne rozwiązanie w obecnych czasach. Kinga, Tymon – gratuluję Wam odwagi, spontaniczności i podejścia do życia. Jesteście wielką inspiracją. Jestem wdzięczny za to, że odnaleźliście mnie na swojej drodze i mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś równie spontanicznie na górskim szlaku lub miejskim deptaku gdzieś we Włoszech czy Francji :)

Suknia ślubna: Anna Kara
Biżuteria ślubna: obrączki Arenart Forever
Kwiaty Panna Młoda oraz dekoracje kwiatowe: Maja Piotrowska kwiaciarnia Maja
Włosy Panny Młodej: Jacek Szymański
Makijaż Panny Młodej: Micad Beauty Look
Buty Panna Młoda: Ryłko, po północy Adidas ;)
Buty Pan Młody: Loding
Garnitur ślubny: Zaremba Bespoke. DJ/Band: DJ Arek Zwoliński
Tort weselny: Silver Catering
Catering & Bar: Silver Catering
Namiot na wesele plenerowe i meble ogrodowe: Ewenta

ślub w plenerze- dekoracje weselne stołów- Luke Sezeck dekoracje na ślub w plenerze- Luke Sezeck fotografia ślubna ślub plenerowy w Łodzi ślub w plenerze - Łódź ślub w ogrodzie - Łódź ślub cywilny w plenerze Łódź, Łódzkie spektakularny ślub cywilny w ogrodzie, łódzkie ślub w ogrodzie, Łódź, Łódzkie wesele pod namiotem Łódź wesele w plenerze Łódź wesele plenerowe Łódźślub w plenerze, Łódź - Luke Sezeck fotograf ślubny namiot na wesele Łódź