Agnieszka & RiccardoŚlub za granicą – włoskie wesele w Castello di TitignanoReal wedding

Nieodparty urok centralnych Włoch przyciąga jak magnes — kto raz go doświadczy, zakocha się na zawsze. Jest dla mnie zupełnie jasne, dlaczego Agnieszka i Riccardo planując swój ślub za granicą wybrali właśnie wiecznie słoneczną Umbrię. Zobacz ten wyjątkowy reportaż z prawdziwie włoskiego wesela i przekonaj się dlaczego warto odwiedzić ten region przepięknej Italii.

Polsko-włoski ślub za granicą — historia Agnieszki i Riccardoślub za granicą we Włoszech - portret młodej pary - Luke Sezeck

Agnieszka i Riccardo to niezwykle ciepła, sympatyczna para. Ich wspólna historia zaczęła się w 2016 roku w Warszawie, kiedy to przyszły Pan Młody postanowił zwiedzić naszą stolicę. W dniu, gdy się poznali, żadne z nich jeszcze nie wiedziało, że już tydzień później Agnieszka przyleci do Rzymu na spotkanie z rodziną Riccardo. Po roku wspólnych podróży postanowili wziąć ślub — i to nie byle gdzie, bo był to międzynarodowy ślub we Włoszech!

Atmosfera uroczystości bardzo przypadła mi do gustu — elegancko, lecz swobodnie, z dużą dozą spontaniczności. Myślę, że zdjęcia oddają ją doskonale! Chętnie jeszcze raz zawitam na wesele we Włoszech. Dziś Agnieszka i Riccardo mieszkają w Mozambiku, lecz jestem przekonany, że myślami często wracają do tych wspaniałych momentów ich ślubu i wesela we włoskiej Umbrii. Wy też możecie zobaczyć, jak wyglądał ich polsko-włoski ślub za granicą.

Międzynarodowy ślub we Włoszech — piękna uroczystość w Umbrii

ślub za granica- włoskie wesele w Castello di Titignano - Luke Sezeck

Niewymuszona elegancja i wysmakowany włoski styl połączony z naturalną swobodą to coś, czego próżno szukać gdzie indziej. Polsko-włoski ślub za granicą, który miałem przyjemność uwiecznić na zdjęciach, był niezwykle klimatyczną uroczystością! Bezpretensjonalny, ale gustowny, wypełniony radością i spontanicznością, skupiony na tym, co najważniejsze — czyli szczęściu Młodej Pary.

Sama uroczystość ślubna odbyła się w niewielkim, absolutnie uroczym kościele w Titignano — rodzinnej miejscowości Riccardo. Przyjęcie weselne zorganizowano natomiast w miejscowym hotelu — otoczonym bajeczną zielenią Castello di Titignano. Pierwsza część wesela, czyli kolacja, odbyła się na świeżym powietrzu, na dziedzińcu zamku-hotelu. Spokój letniego popołudnia, klimatyczne światło świec i radość zebranych stworzyły naprawdę wyjątkową scenerię – przepiękne wesele za granicą. Warto dodać, że jedzenie i wina — jak na Włochy przystało — również były wyśmienite! Po kolacji goście przenieśli się do środka, gdzie przy muzyce bawili się do późnych godzin.

Prawdziwe włoskie wesele i piękna sesja ślubna za granicąŚlub za granicą i sesja ślubna we Włoszech, Umbria- Luke Sezeck fotografia ślubnaślub za granicą we Włoszech, Umbria- Luke Sezeck Wedding Photographer

Mam za sobą wiele reportaży i sesji zagranicznych, jednak sesja ślubna za granicą dla fotografa, który nie zna okolicy zawsze jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Musi wykazać się wtedy większą niż zazwyczaj zaradnością i spostrzegawczością niż w miejscach, które już dobrze zna. W tym przypadku to była czysta przyjemność — sceneria wokół Castello di Titignano była tak malownicza, że znalezienie dobrego miejsca do zdjęć nie stanowiło najmniejszego kłopotu. Jeśli i Ty planujesz ślub we Włoszech — Umbria jest doskonałym miejscem na taką uroczystość! Jestem też przekonany, że każdy profesjonalny fotograf ślubny od razu pokocha jej piękno i wykorzysta to niepowtarzalne światło, które najbardziej zaskakuje na chwilę przed zachodem słońca.

Ślub za granicą — co z rodziną i znajomymi?

ślub za granicą - włoskie wesele i radosne zdjęcie grupowe z młodą para - Luke Sezeck

Ślub za granicą to nieco większe wyzwanie organizacyjne niż uroczystość w rodzinnym kraju, jednak nie tylko formalności mogą budzić obawy narzeczonych. Przyczyną rozterek bywa niepewność związana z nawiązaniem relacji między dwoma rodzinami. Czy różnice kulturowe i bariera językowa to przeszkody, które uda się pokonać? Czy goście na weselu za granicą nie podzielą się na dwa osobne obozy? W większości przypadków na szczęście na obawach się kończy. Radosna atmosfera i radość ze szczęścia Młodej Pary łączą ludzi i skłaniają do wspólnej zabawy weselnej. Międzynarodowy ślub we Włoszech Agnieszki i Riccardo był tego doskonałym przykładem, bo integracja gości powiodła się doskonale. Polacy i Włosi wcale nie różnią się tak bardzo — wszyscy lubimy śpiewać, tańczyć i dobrze się bawić. Takie polsko-włoskie wesele zbliża obie nacje i dodaje kolorytu. A nieznajomość języka współbiesiadników nie stoi temu na przeszkodzie!

Luke Sezeck-  współpraca z fotografem ślubnym

Na koniec tej relacji jak zwykle zamieszczam testimonial Agi i Riccardo na temat naszej przemiłej współpracy w ramach fotografii ślubnej oraz cenne informacje na temat wszystkich detali ślubnych jako inspiracje dla przyszłych panien młodych. Miłego oglądania!

ślub za granicą- Luke Sezeck fotograf ślubny- opinie

“Łukasz był naszym fotografem ślubnym we Włoszech. Dzięki jego wspaniałej organizacji wszystko poszło zgodnie z planem i o nic nie musieliśmy się martwić. Łukasz ma wspaniały charakter, jest sympatyczny i pełen pozytywnej energii a jednocześnie zawsze profesjonalny, do tego wystarczy dodać jego wyjątkowy talent. Zależało nam na uwiecznieniu emocji oraz spontanicznych reakcji i naturalnych sytuacji bardziej niż na ustawianych scenach. Zdjęcia wykonane przez Łukasza są idealne pod tym względem. Zawierają też ciekawe, nietypowe kadry o pięknej głębi i każde jest swojego rodzaju małym dziełem sztuki, które będziemy podziwiać z przyjemnością przez kolejne lata”. Aga i Riccardo.

Dziękuję bardzo za przeczytanie mojego artykułu do końca. Mam nadzieję, że historia Agi i Riccardo była inspirująca i pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązania podczas planowania Twojego ślubu. Jeśli Ty także rozważasz ślub za granicą (może tak samo jak moja para w pięknej Umbrii lub sąsiedniej Toskanii), napisz do mnie już dziś. Chetnie podzielę się swoim doświadczeniem i opowiem Ci jak mogłaby wyglądać nasza współpraca i w rezultacie Wasza fotografia ślubna.

DETALE ŚLUBNE: Wedding Planner: Fiorenza Tilia | Suknia ślubna: Gali Karten | Biżuteria: rodzinna kolekcja | Kwiaty i dekoracje: Asso di fiori -Terni | Make up: Klaudia Knapinska | Buty panna młoda: Paradox London Pink | Muzyka: dj Stefano- Orvieto | Miejsce na ślub za granicą: Castello di Titignano, Umbria, Włochy.

slub za granica - piekny krajobraz umbrii - Luke Sezeckślub za granica - włoskie wesele w Castello di Titignano - Luke Sezeckslub za granica- wloskie wesele i widok z Castello di Titignano - Luke Sezeckslub za granica- wloskie wesele i widok na dziedziniec Castello di Titignano- luke sezeckslub za granica- widok na kosciol w Castello di Titignano- luke sezeck slub za granica- wloskie wesele- detale slubne panny mlodej- luke sezeckslub za granica- wesele we Wloszech i fryzura panny mlodej- luke sezeckslub za granica - wesele w Castello di Titignano w Umbrii- suknia panny młodej - Luke Sezeck ślub za granicą- włoskie wesele- piękny portret panny mlodej- luke sezeckślub za granicą- prawdziwe włoskie wesele- portret pana mlodego- luke sezeckślub za granicą- obrączki ślubne- luke sezeck ślub za granicą - piękny panna młoda tuż przed ceremonią - Luke Sezeck panna młoda przez ślubem we Włoszech polsko-włoski ślub ślub w Umbrii ślub kościelny we Włoszech - wymiana obrączek ślub kościelny we włoskiej Umbrii polsko-włoski ślub za granicą powitanie chlebem i solą - polski zwyczaj na zagranicznym ślubie we WŁoszech sesja za granicą we Włoszech sesja we włoskiej Umbrii sesja we Włoszech sesja ślubna we Włoszech dekoracje stołu na weselu we WłoszechCastello di Titignano wesele wesele w Castello di Titignano polsko-włoskie wesele w Umbrii wesele za granicą toasty na weselu we Łoszech polsko-włoskie wesele za granicą pierwszy taniec pary młodej na weselu we Włoszech polskie oczepiny włoskie wesele Umbria Włochy

Spodobała Ci się relacja z polsko-włoskiego ślubu za granicą? Też marzysz o weselu we Włoszech w słonecznej Umbrii, Lombardii czy Toskanii? Odezwijcie się do mnie już dziś, a omówimy szczegóły fotografii samej uroczystości oraz wyjątkowej sesji ślubnej za granicą!