Najlepsze miejsca i radySesja narzeczeńska WarszawaPoradnik

Gdybym miał wskazać miasto, w którym zrobiłem najwięcej zdjęć to z pewnością byłaby to Warszawa, a sesja narzeczeńska w tym mieście jest jedną z najczęściej wybieranych opcji z mojej oferty fotografii ślubnej. Warszawa jest miejscem, które nie przestaje mnie zachwycać i zaskakiwać nowymi lokacjami, w których sesja narzeczeńska jest czystą przyjemnością zarówno dla przyszłej młodej pary jak też dla fotografa ślubnego. Zobaczcie jak może wyglądać sesja fotograficzna dla narzeczonych w naszej stolicy i które miejsca warto odwiedzić żeby Wasza sesja była ciekawa i zróżnicowana.

sesja narzeczeńska o wschodzie słońca, Warszawa- Luke Sezeck

Tych fajnych i różnorodnych miejsc na mapie Warszawy ciągle przybywa i każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Warszawa oferuje olbrzymi wachlarz klimatycznych miejsc na sesję narzeczeńską: od klasycznych zielonych parków i skwerów, przez charakterystyczne wąskie uliczki Starego i Nowego Miasta, aż po nowoczesne, industrialne przestrzenie miejskie, które niczym nie ustępują bardziej znanym miastom w Europie.

Miejska sesja dla narzeczonych w Warszawie

W Warszawie mieszkam od 2004 roku, i choć ostatnio dzielę swój czas zarówno na stolicę jak i na fotografię ślubną Wrocław, to właśnie w Warszawie wykonałem najwięcej reportaży ślubnych oraz sesji dla narzeczonych. Praktycznie od samego początku mojej fotograficznej przygody oprócz polskich par regularnie zgłaszają się do mnie także pary spoza Polski. Bardzo często są to pary polsko- brytyjskie lub polsko-amerykańskie.

sesja narzeczeńska w Warszawie- najlepsze miejsca- Saska Kępa- Luke Sezeck

Naturalna sesja narzeczeńska w Warszawie- jak powinna wyglądać?

Naturalna fotografia ślubna to zdecydowanie mój ulubiony kierunek i podejście w mojej profesji. Jeśli jako szczęśliwi narzeczeni będziecie mogli w naturalny sposób pokazać przed obiektywem Wasze emocje to zdjęcia z pewnością będą szczere, autentyczne i ponadczasowe. Oczywiście nie zawsze jest to takie proste, ale ważną częścią mojej pracy jako fotografa ślubnego Warszawa jest zadbanie o Wasz komfort i dobrą atmosferę podczas sesji narzeczeńskiej- wszystko po to, żebyście mogli poczyć się bardzo swobodnie i naturalnie. Dla zaangażowanego fotografa z doświadczeniem to nic trudnego. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie, otwartość i po prostu dobra zabawa- i właśnie tak staram się z Wami pracować- zarówno podczas reportażu ślubnego jak też naturalnej sesji narzeczeńskiej w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce i za granicą.

sesja narzeczeńska na Starówce w Warszawie- Luke Sezeck

Romantyczna sesja narzeczeńska Warszawa- Gdzie zrobicie najfajniejsze zdjęcia?

Poniżej postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma wybranymi miejscami, w których lubię fotografować narzeczonych oraz pary ślubne. Niech to będzie inspiracja, która pomoże Wam wybrać i ostatecznie zdecydować gdzie zrobicie Waszą sesję narzeczeńską w Warszawie. To w końcu Wasza decyzja. Poniżej podsuwam Wam kilka dobrych i sprawdzonych pomysłów na miejsca, gdzie zrobicie bardzo udane zdjęcia w ramach z Waszej sesji narzeczeńskiej w Warszawie.

1. Warszawska Starówka i Rynek Nowego Miasta

O tych miejscach mógłbym pisać długo, ale myślę, że znacie je doskonale. Są to zdecydowanie najpopularniejsze miejsca na sesję narzeczeńską w Warszawie wśród moich międzynarodowych par. I choć jako pierwszą moje pary zawsze wskazuję Starówkę (jest po prostu najbardziej znana) to zawsze rekomenduję przedłużenie tego spaceru do Rynku Nowego Miasta oraz dochodzących do niego uliczek takich jak ulica Stara, Mostowa czy Brzozowa.

Jest jeden minus fotografowania w tych dwóch warszawskich lokalizacjach- bardzo duża ilość turystów (zwłaszcza w sezonie letnim). Na szczęście jest też jedno sprawdzone rozwiązanie tego problemu- sesja narzeczeńska o wschodzie słońca. Trzeba wstać naprawdę wcześnie, ale zdecydowanie warto! Fajnie jest złapać kubek porannej kawy i rozpocząć Waszą sesję właśnie na Starym i Nowym Mieście.

Jedna podpowiedź na sam koniec: z Nowego Miasta możecie bardzo łatwo i szybko dotrzeć ulicą Kościelną lub Mostową/Boleść do Multimedialnego Parku Fontann, którego otoczenie o wschodzie słońca jest po prostu doskonałe.

sesja narzeczeńska Warszawa- narzeczeni i Kolumna Zygmunta sesja narzeczeńska na Nowym Mieście w Warszawie- Luke Sezeck fotograf ślubny Para narzeczonych na Starym Mieście w Warszawie- Luke Sezeck

2. Uliczki i kafejki na Saskiej Kępie (Praga Południe)

Jest ich naprawdę wiele i ciągle pojawiają się nowe, ale wystarczy wybrać jedną czy dwie i zatrzymać się na kawę. Czasem samo miejsce może nie wydawać się wybitnie atrakcyjne, ale warto poszukać kokretnego “spotu” z ciekawym motywem i złapać fajnie wpadające światło żeby uzyskać bardzo pozytywny i energetyczny efekt. Mi udało się to zrobić w obrębie kawiarni Francuska 30 Cafe oczywiście przy ulicy Francuskiej. Polecam to miejsce nie tylko na zdjęcia.

Warto spróbować też swoich sił wewnątrz restauracji czy kawiarnii. Można w dość oryginalny sposób zakończyć Waszą sesję narzeczeńską w Warszawie takim kadrem, a przy okazji zostać na zasłużoną kolację po czasem kilkugodzinnej sesji fotograficznej. Mi udało się to zrobić z moją parą w restauracji “Biała”, która znajduje się również przy ulicy Francuskiej (Obecnie Flaming & Co. Bistro).

Sesja narzeczeńska na Saskiej Kępie w Warszawie- Luke Sezeck Sesja narzeczonych w restauracji na Saskiej Kępie w Warszawie- Luke Sezeck

3. Warszawskie SOHO Factory (Kamionek, Praga Południe)

Teren artystycznego SOHO w Warszawie będzie doskonały dla osób, które szukają mocno industrialnego, miejskiego klimatu. Oczywiście nie jest to Nowy Jork, ale nawiązań nie brakuje. Fajne jest to, że w obrębie tego kompleksu zagospodarujecie spokojnie nawet dwie godziny, a może nawet więcej- wszystko zależy od Was. Warto pospacerować i poszukać najlepszych dla Was zakamarków między starymi halami, magazynami (polecam otoczenie Muzeum Neonów), starym torowiskiem kolejowym i odnowionymi fasadami z czerwonej cegły połączonych z żeliwnymi elementami. Mnóstwo faktur , kolorów, tekstur i przy odrobinie szczęścia nawet trochę naturalnej zieleni. Przy korzystnie padającym świetle efekt może być iście nowojorski. To zdecydowanie ciekawy i tętniący życiem postindustrialny fragment prawej strony miasta, który świetnie posłuży jako kolorowe tło dla Waszej sesji narzeczeńskiej w Warszawie.

Sesja narzeczeńska w SOHO factory w Warszawie- Luke Sezeck

4. Stary Żoliborz

To jedna z moich ulubionych części miasta. Stary Żoliborz, jako jedna z niewielu dzielnic Warszawy, w której zachowały się przepiękne przedwojenne kamienice, jest doskonałym pomysłem na spacer i na spontaniczną sesję narzeczeńską w stolicy. Uliczki Starego Żoliborza są zwarte, ciasno zabudowane i stosunkowo jednolite w swoim stylu, co jest dość nietypowe dla polskich miast. Dużym atutem jest też naturalna zieleń, którą tam znajdziecie. Warto przespacerować się tam wcześniej i zrobić listę Waszych ulubionych miejsc na zjęcia. Polecam rozpocząć spacer na Placu Inwalidów i kierować się ulicą Czarnieckiego lub Śmiałą w stronę Parku Żeromskiego, który sam w sobie jest też dobrym miejscem na kilka narzeczeńskiech czy ślubnych fotek.

Sesja narzeczeńska na Starym Żoliborzu w Warszawie- Luke Sezeck

5. Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie, Powiśle)

Jeśli zastanawiacie się gdzie jeszcze zrobicie oryginalne zdjęcia w ramach sesji narzeczeńskiej w Warszawie to miejski ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik bardzo pozytywnie Was zaskoczy. Jest to świetnie zaprojektowana przestrzeń z różnorodną zielenią, ale dająca też oddech i możliwość podziwiania Warszawy z wysoka. Z jednej strony zobaczycie piękne Powiśle, a z drugiej Wisłę i wyłaniającą się z nią Pragę.

Serdecznie polelcam to miejsce z wielu powodów. Jednym z nich jest też to, że spotkacie tam mniej odwiedzających je osób niż choćby w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej, który jest równie piękny, ale dużo bardziej popularny i tłoczny. Jak zawsze zachęcam do odwiedzenia tych miejsc wcześniej (tym bardziej, że są blisko siebie) i podjęcia decyzji, które z nich będzie dla Was ciekawsze.

Sesja narzeczeńska na dachu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie- Luke Sezeck

6. Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej (ulica Dobra, Warszawa Powiśle)

Kultowe miejsce na Waszą sesję narzeczeńską w Warszawie. Bardzo popularne, ale zdecywanie warto je odwiedzić. Jest to dość rozległy teren ze zróżnicowaną zielenią w połączeniu z bardzo ciekawą architekturą. Zdecydowanie polecam udanie się tam w mniej popularnych godzinach, żeby uniknąć dużej ilości odwiedzających. Jest to zdecydowanie jedno z miejsc, gdzie możecie spotkać wiele par młodych, narzeczonych oraz fotografów ślubnych z Warszawy i okolic.

Sesja narzeczeńska na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego- Luke Sezeck

7. Okolice hotelu Bristol i spacer ulicą Karową

Gdzie jeszcze na romantyczną sesję narzeczeńską w Warszawie? Hotel Bristol to jeden z najbardziej znanych i najstarszych hoteli w Warszawie. Jego architektura i położenie na mapie stolicy nie ma sobie równych. Warto rozważyć także to miejsce jako uzupełnienie Waszych zdjęć ślubnych czy narzeczeńskich. Romantyczny spacer krętą ulicą Karową przybliży Was do miejsc na Powiślu, o których pisałem powyżej, a Wiadukt im. Stanisława Markiewicza (nadal ulica Karowa) jest tym miejscem gdzie koniecznie musicie sie zatrzymać na co najmniej kilka spontanicznych i naturalnych narzeczeńskich ujęć.

Sesja narzeczeńska w Warszawie, okolice hotel Bristol i ulica Karowa- Luke Sezeck

8. Łazienki Królewskie

Park Łazienki Królewskie to miejsce absolutnie kultowe dla narzeczonych i par młodych. Park jest tak rozległy, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oczywiście otoczenie popularnego Pałacu na Wodzie będzie raczej zawdze zatłoczone, ale ten park oferuje dużo dużo więcej. Polecam okolice Pałacu Myślewickiego, gdzie zawsze jest spokojniej i o wiele łatwiej o kameralność ujęć. Dobrym pomysłem będzie też spacer w kierunku Restauracji Belvedere, której otoczenie da Wam złapać oddech i otworzy przestrzeć dla szerszych kadrów. Na koniec Waszej sesji narzeczeńskiej w Łazienkach Królewskich możecie przespacerować się przez Ogród Chiński do Starej Pomarańczarni, której budynek po prostu zachwyca a wyjątkowo bogata roślinność wokół tego kompleksu będzie pięknym uzupełnieniem kadrów Waszej sesji fotograficznej w Warszawie.

sesja narzeczeńska Warszawa- najlepsze miejsca- Luke Sezeck fotografia ślubna

9. Miejska plaża i okolice Mostu Poniatowskiego

To miejsce może być dobrym pomysłem na zakończenie Waszej sesji narzeczeńskiej w Warszawie. Jeśli myślicie o ostatnich ciepłych i romantycznych kadrach przy zachodzącym nad miastem słońcu to może być to strzał w dziesiątkę. Kiedy słońce jest wyżej możecie zacząć od plaży, a tuż po zachodzie wejść na Most Poniatowskiego i zrobić tam ostatnie ujęcia z zanurzoną w słońcu panoramą miasta za Wami.

sesja narzeczeńska Warszawa- najlepsze miejsca- Luke Sezeck fotograf ślubny sesja dla narzeczonych, Warszawa, plaża miejska i okolice Mostu Poniatowskiego- Luke Sezeck

10. .. i wiele wiele innych, wyjątkowych miejsc w Warszawie, które czekają wlaśnie na Was.

Te wymienione powyżej to jedynie wybrane propozycje i zachęta dla Was aby zastanowić się gdzie Wy widzicie siebie najbardziej i jak Wy wyobrażacie sobie Waszą sesję narzeczonych w Warszawie. Napiszcie co najbardziej lubicie robić w Warszawie a na pewno znajdziemy razem najlepsze miejsca na Wasze zdjęcia.

Sesja narzeczeńska w Warszawie- Cena

Na koniec na pewno zadajecie sobie pytanie ile kosztuje sesja narzeczeńska w Warszawie. Mam nadzieję, że moja odpowiedź pozytywnie Was zaskoczy. Cena takiej sesji narzeczeńskiej w Warszawie zrobionej przez mnie zaczyna się już od 1500 złotych. Co więcej, jeśli zdecydujecie się także na współpracę ze mną w ramach reportażu ślubnego to cena sesji przedślubnej może być jeszcze bardziej atrakcyjna. Ostateczna cena sesji zależy od mojego czasu pracy z Wami oraz wybranych dodatków lub produktów.

Pamiętajcie, że w tej cenie macie nie tylko moją pracę z Wami podczas sesji narzeczeńskiej w kilku wybranych wcześniej miejscach w Warszawie, ale też odbitki na najlepszym papierze FujiFilm. Świetnie jest dostać pliki cyfrowe w galerii online, ale jeszcze lepsze są bardzo jakościowe i pięknie zapakowane odbitki, które można od razu oglądać, a te ulubione umieścić w ramkach lub w albumie.

Oczywiście zawsze możecie też zamówić u mnie profesjonalną fotoksiążkę, do której serdecznie Was zachęcam, ponieważ mając wyjątkowo piękne zdjęcia warto je profesjonalnie wydrukować w najlepszym dla Was formacie.

Romantyczna sesja narzeczeńska na warszawskiej Starówce o wshodzie słońca- Luke Sezeck

fotograf ślubny na wesele w ogrodzie, warszawa

Luke Sezeck- Fotograf ślubny Warszawa

Fotograf na sesje narzeczeńskie w Warszawie

Warszawa jest dla mnie wyjątkowa. Od samego początku była dla mnie otwarta i stwarzała możliwości rozwoju. Dla mnie jej oryginalność to przede wszystkim jej różnorodność. Nie ma drugiego takiego miasta w naszym kraju, które potrafi tak inspirować. Masz ochotę na zrealizowanie sesji narzeczeńskiej w Warszawie? Napisz do mnie!

To właśnie tutaj fotografowałem niesamowite pary młode z całej Polski, ale też śluby międzynarodowe i wielokulturowe. To w Warszawie miałem okazję pracować z parami z zagranicy, które zaręczyły się w Łazienkach Królewskich i zapragnęły zrobić sobie miejską sesję narzeczeńską na Starówce lub Nowym Mieście.

To tutaj poznałem pary, które spotkały się na drugim końcu świata i zdecydowały przypieczętować tutaj swoją miłość międzynarodowym weselem w Reducie Banku Polskiego lub w jednej z najlepszych restauracji Amber Room. Warszawa to miasto niezliczonych spotkań. Mam nadzieję, że spotkam w nim także Ciebie.

Jeśli oprócz fotografa na ślub lub sesję narzeczeńską w Warszawie szukasz oryginalnego miejsca na sesję lub wesele w stolicy – koniecznie napisz do mnie. Chętnie opowiem Ci jak w każdym z nich mogłaby wyglądać Twoja fotografia ślubna.

Do zobaczenia w Warszawie, Łukasz

sesja zdjęciowa dla zakochanych, Warszawa- najlepsze miejsca- Luke Sezeck fotograf